نگاهی کوتاه به تاریخچه ی آسانسورها

  • دسته: بلاگ
  • منتشر شده در سه شنبه, 23 بهمن 1397 20:35
  • نوشته شده توسط گروه خورشید
  • بازدید: 339

مقدمه تاریخچه آسانسور

آسانسورها وسیله ای برای حمل و نقل در حالت عمودی هستند که افراد یا کالاها را بین طبقات جابجا می‌کنند. ثبت رسمی اسانسور را می‌توان به معمار رومی ویتروویوس نسبت داد اما قبل از ان نیز گزارش هایی در مورد ساخت چنین وسیله ای دریافت می شد. برای مثال چند سال قبل از میلاد مسیح گزارشی از ارشمیدس مبنی بر ساخت بالابر دریافت شد که هیچوقت به مرحله ثبت رسمی نرسید.

آسانسور

در آن زمان آسانسورها از طنابی با جنس کنف ساخته می‌شدند و توسط حیوانات یا آدم‌ها قدرت می یافتند و حرکت می کردند که تفاوت های زیادی با آسانسورهای مدرن عصر ما داشتند. در طول سال‌ها و با پیشرفت تکنولوژی آسانسورها تغییر کردند تا اینکه به شکلی که ما امروز می بینیم در امدند .

قبل از صنعتی‌ سازی آسانسورها

قبل از پیشرفت صنعت آسانسورها با وسیله های موجود در عصر خود خیلی متفاوت و پیشرفته بودند . چند سال پیش از میلاد  مسیح در کتابی به نام اسرار از اختراعی شبیه به بالابر گفته شد که برای تخریب یک دژ در اسپانیا و در دوره اسلامی به کار ‌رفت.

پادشاه پانزدهم اسپانیا دستور ساخت یک آسانسور مسافربری را داد که آن را " صندلی پرنده " می‌نامیدند. آسانسور بیرون از بالکن و در بیرون کاخ نصب شد و توسط دست اداره می‌شد.

به هنگام انقلاب صنعتی آسانسور

اختراع آسانسورها که ناشی از به وجود امدن تکنولوژی دیگ بخار بود تنها در قرن بیستم پس از صنعتی شدن به صورت انبوه تولید شد که امکان حرکت حجم زیادی کالا در معادن و کارخانه‌ها را فراهم می کرد. در لندن معماران اتاقی به نام اتاق صعودی  را ساختند که یک جاذبه توریستی بود و با نیروی بخار کار می کرد .

پس از ساخته شدن اسانسور به صورت صنعتی و انبوه اقای ویلیام آرمسترانگ جرثقیل هیدرولیک را برای بارگیری کالا بر روی کشتی‌ها ایجاد کرد.در این جرثقیل از پمپ آب استفاده می کردند و از فشار آب برای افزایش ارتفاع و پایین آوردن دکل جرثقیل بهره می گرفتند و در این صورت نیز تعادل بر همه جای جرثقیل اعمال می شد.

در نیویورک برای ایمنی بالابر ها واسانسور ها چاره هایی مانند ترمز اضطراری اندیشیده شد که تضمین می‌کرد اگر کابل قطع شود کابین سقوط نخواهد کرد .
اولین آسانسور هیدرولیکی با دکمه‌های فشاری (و البته بدون راننده) به صورت خودکار اداره می‌شد. در نمایشگاه جهانی پاریس اولین آسانسور از این خانواده به نمایش گذاشته شد که عموم مردم می توانستند از این اسانسور استفاده کنند .تا ان روز مردم از اسانسور های ساده استفاده کرده بودند و به انها عادت داشتند برای همین بسیاری از افراد تصمیم گرفتند تا از اسانسور های خودکار و بدون راننده استفاده نکنند . اعتصاب اپراتورهای اسانسورها و بالابرها نیز در نیویورک باعث کم شدن استقبال از اسانسور های هیدرولیک شد.

آسانسور مدرن

کشورآرژانتین شاهداولین نسل از اسانسورهای مدرن بود. از سال ۲۰۰۰ تاکنون شمار ساختمان‌های بیش از ۲ میلیون ساختمان افزایش یافته است که به این معنی است که بالابرها و اسانسورهای بیشتری نصب شده و فن‌آوری‌های جدیدی به وجود امده و صنعت اسانسور سازی بهبود یافته است .

کلایمرها

کلایمر ها نسل پیشرفته بالا برها هستند که امروزه جای داربست را گرفته اند و به رسمیت جایگزین داربست شده اند.

کلایمرها را می توان هم به صورت دائمی و هم به صورت موقت اجرا و نصب نمود.کلایمر ها نقش بسیار مفیدی را در صنعت ساخت و ساز ایفا می کنند اگر شما مایل به اجاره کلایمر و یا خرید کلایمر برای ساختمان و یا پروژه عمرانی خود هستید با متخصصین شرکت ما تماس بگیرید.

کلایمر  کلایمر دستی کلایمر برقی فروش کلایمر اجاره کلایمر فروش کلایمر دستی فروش کلایمر برقی اجاره کلایمر دستی اجاره کلایمر برقی

اجاره کلایمر

کلایمر یا بالابر نما دستگاهی برای دسترسی به ارتفاع جهت نماکاری ، نماشویی و تعمیر و نگهداری و... در پروژه های ساختمانی و صنعتی می باشد و عمدتا بجای داربست برای دسترسی به ارتفاع مورد استفاده قرار میگیرد ، کلایمر یا بالابر نما در مدل ها و ظرفیت های متفاوت تولید میگردد که از مهمترین آنها می توان به کلایمر های پرتابل برقی ، کلایمر پرتابل مکانیکی اشاره کرد .

از مهمترین مزیت های کلایمر میتوان به ایمنی بسیار بالای آنها ، کاربری آسان و تسهیل برای دسترسی به ارتفاع ، ظرفیت مناسب برای حمل نفر و بار همراه کاربر به ارتفاع ، افزایش سرعت کار ، جابجایی آسان و توجیح اقتصادی بسیار مناسب اشاره کرد.

ارتباط با ما

آدرس دفتر : کرج کمالشهر جاده قزل حصار ملک اباد بلوار خلیج فارس کوچه شهید حججی پلاک 11

تلفکس : 02156430494

همراه مسئولین فروش :

نوری : 09120388488

شاکری : 09123673759

دفتر تبریز : 04134216911

مسئول فروش تبریز : 09145000071 نوری

تست قدرت کلایمر

درباره ما

کلایمر برقیکلایمر سازه گستر سهند در سال 1378 با هدف گسترش صنعت ساختمان سازی و ترویج استانداردسازی در این صنعت تاسیس گردید و هم اکنون با گذشت بیش از یک دهه از آغاز فعالیت و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و کادر مهندسی مجرب و تجهیزات پیشرفته تولید سعی می نماید گامی هر چند کوچک در راستای آبادانی این دیار کهن بردارد.

تمام حقوق این سایت برای سازه گستر سهند محفوظ می باشد

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : گروه خورشید