مرگ و میر مربوط به داربست های خطرناک، کلایمر

  • دسته: بلاگ
  • منتشر شده در جمعه, 12 بهمن 1397 18:10
  • نوشته شده توسط گروه خورشید
  • بازدید: 7839

درک چگونگی کار با کلایمر

مرگ و میر مربوط به داربست و کلایمر و... در همه جهان یکی از عمده ترین علل مرگ و میر است . به طوری که 70 درصد حوادث سقوط کارگران ساختمانی ایران بر اثر داربست های نا ایمن است .درک چگونگی ایمن کار کردن روی داربست و کلایمر می تواند گامی مهم در جهت کاهش مرگ و میر مربوط به داربست شود. اجازه دهید ما به برخی از نکات ایمنی مهم برای کارگرانی که روی داربست و کلایمر و از این قبیل کار میکنند اشاره کنیم.

جایگزین داربست

شناخت نقش های مختلف یک فرد صالح و یک فرد واجد شرایط در هر صنعت مهم است. هنگام کار با یک کلایمر (جایگزین داربست)با داربست، یک فرد صالح باید توانایی آموزش و هدایت کارگرانی که برای ساخت و ساز و یا حرکت با کلایمر کار می کنند را داشته باشد. آن فرد باید قبل و بعداز هر تغییر و رویدادی که ممکن است بر ساختار کلایمر تاثیر داشته باشد،کلایمر را بررسی کند. همان فرد حرفه ای نیز باید شرایط نامساعد را شناسایی کند و در جهت حفظ محیط کار ایمن، با مسئولیت خود کار را متوقف کند. در حالی که یک فرد غیر واجد شرایط دارای دانش خاص برای طراحی داربست و کلایمر و نصب مناسب آن نیست.

کلایمر های پشتیبانی شده

هر کلایمر پشتیبانی شده باید بتواند حداقل چهار برابر بار مورد نظر را حمل کند. این شامل تمام پرسنل و موادی است که بر روی داربست قرار می گیرند.

هنگامی که  یک  کلایمر پشتیبانی شده بازرسی می شود، مطمئن شوید تمامی این کار ها با دقت و ظرافت انجام بگیرد:

تمام قطعات فلزی برای ترک، سوراخ، خم، زنگ زدگی، چاله، جوش شکسته، جوشکاری و قطعات غیر سازگار بررسی شوند.

تمام سطوح کف پوش، ایمن و برچسب گذاری شده باشند.

دسترسی ایمن به کلایمر ارائه شده باشد؛ یعنی نردبان، رمپ ها، راههای عبور درست سر جای خود قرار گرفته باشند.

حفاظت از سقوط

متخصصان می گوید که کارکنان هنگام کار بر روی یک داربست 10 پا یا بالاتر باید حفاظت سقوط کنند. به عنوان بخشی از این سیاست، آنها به موارد زیر نیاز دارند:

برای هر خطری کارگران باید به یک لنگر ساختاری متصل شود که قادر است 5،000 پوند وزن مرده ( منظور از وزنی است که حمل ان برای کلایمر خطر افرین و مهلک نباشد ) را حفظ کند. کارکنان نیز باید سر خود را با کلاه های سخت و مخصوص پوشانده و ایمنی خود را تضمین کرده باشند.

آموزش

هر کارگر باید در موارد زیر آموزش ببیند:

استفاده مناسب از کلایمر و داربست

به رسمیت شناختن خطر مرتبط با نوع خاصی از کلایمر که بر روی ان در حال کار هستند

شناخت نقص ها و نحوه گزارش آنها به شرکت نصاب یا سازنده کلایمر

کامل نکردن محدودیت حداکثر بار و ظرفیت در نظر گرفته شده

سیستم های حفاظت سقوط که باید در محل استفاده از کلایمر قرار گیرند.

با پیروی از این مقررات، کارگران می توانند مطمئن باشند که به راحتی به خانه می روند.

شرکت سازه گستر سهند پیشرو در اجاره کلایمر

منتشر شده در بهمن ماه 97
گروه فناوری اطلاعات خورشـید
کپی تحت هر شرایـطی ممنوع
بوده و پیگـــــــرد قانونی دارد

کلایمر  کلایمر دستی کلایمر برقی فروش کلایمر اجاره کلایمر فروش کلایمر دستی فروش کلایمر برقی اجاره کلایمر دستی اجاره کلایمر برقی

اجاره کلایمر

کلایمر یا بالابر نما دستگاهی برای دسترسی به ارتفاع جهت نماکاری ، نماشویی و تعمیر و نگهداری و... در پروژه های ساختمانی و صنعتی می باشد و عمدتا بجای داربست برای دسترسی به ارتفاع مورد استفاده قرار میگیرد ، کلایمر یا بالابر نما در مدل ها و ظرفیت های متفاوت تولید میگردد که از مهمترین آنها می توان به کلایمر های پرتابل برقی ، کلایمر پرتابل مکانیکی اشاره کرد .

از مهمترین مزیت های کلایمر میتوان به ایمنی بسیار بالای آنها ، کاربری آسان و تسهیل برای دسترسی به ارتفاع ، ظرفیت مناسب برای حمل نفر و بار همراه کاربر به ارتفاع ، افزایش سرعت کار ، جابجایی آسان و توجیح اقتصادی بسیار مناسب اشاره کرد.

ارتباط با ما

آدرس دفتر : کرج کمالشهر جاده قزل حصار ملک اباد بلوار خلیج فارس کوچه شهید حججی پلاک 11

تلفکس : 02156430494

همراه مسئولین فروش :

نوری : 09120388488

شاکری : 09123673759

دفتر تبریز : 04134216911

مسئول فروش تبریز : 09145000071 نوری

تست قدرت کلایمر

درباره ما

کلایمر برقیکلایمر سازه گستر سهند در سال 1378 با هدف گسترش صنعت ساختمان سازی و ترویج استانداردسازی در این صنعت تاسیس گردید و هم اکنون با گذشت بیش از یک دهه از آغاز فعالیت و با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و کادر مهندسی مجرب و تجهیزات پیشرفته تولید سعی می نماید گامی هر چند کوچک در راستای آبادانی این دیار کهن بردارد.

تمام حقوق این سایت برای سازه گستر سهند محفوظ می باشد

طراحی سایت و بهینه سازی سایت : گروه خورشید